Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Dzisiejszego popołudnia (19.11.14 r.) odwiedzili nas młodzi goście z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie wraz ze swoją opiekunką, p. Elżbietą Prucnal. Milusińskich oprowadziła po bibliotece Joanna Orzeszko, Kustosz Oddziału dla Dzieci.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

Przyszli czytelnicy rozpoczęli zwiedzanie biblioteki od obejrzenia pokonkursowych prac "Pisanie Ikon - WŁODAWA 2014" prezentowanych w Galerii Na Parterze oraz odwiedzin w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponowane na wystawie w Galerii Na Poddaszu prace Zbigniewa Tokarskiego ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

Milusińscy obejrzeli także pokonkursową wystawę prac XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Zakochaj się we Włodawie... - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich" w Galerii Na Piętrze, by dalszą część wizyty spędzić w Oddziale dla Dziecii.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów, procedurę zapisu do grona czytelników, zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

oraz profil czytelnika w systemie bibliotecznym MATEUSZ dzięki uprzejmości Renaty Torbicz, Bibliotekarza Oddziału dla Dzieci, która bardzo chętnie zademonstrowała przyszłym czytelnikom procedurę wypożyczenia i zwrotu książek na przykładzie własnego konta.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.11.14 r.

Dzieci dowiedziały się także jakie są dodatkowe możliwości spędzania czasu w bibliotece.
Młodzi goście okazali się być uzdolnieni zarówno muzycznie jak i plastycznie.

Dziękujemy za niezwykle miłą wizytę i zapraszamy ponownie :)

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak, Joanna Orzeszko