Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hańsku

W czwartkowe przedpołudnie, 20 listopada odwiedzili nas uczniowie kl. I a i kl. I c z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku, pod opieką p. Krystyny Zielińskiej i p. Iwony Michałowicz.
Ze względu na dużą liczebność grupa ta została podzielona na 2 zespoły. Jeden przypadł pod opiekę p. Joannie Orzeszko Kustoszowi Oddziału dla Dzieci, natomiast drugim opiekowała się p. Renata Torbicz Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hańsku Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hańsku

Obie grupy zapoznały się ze specyfiką pracy w poszczególnych agendach biblioteki oraz układem księgozbioru. Z racji ich wieku uczestników wycieczki najbardziej zainteresował Oddział dla Dzieci. Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów oraz procedurę zapisu do grona czytelników. Największą radość u naszych uczniów wzbudziła Strefa Gier, a w niej możliwość korzystania z x boxa oraz keyboardu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się również Czytelnia Internetowa, a w niej komputery z dotykowymi monitorami oraz pokaźny zbiór multimediów. Natomiast w Dziale Regionalnym z wielkim zaciekawieniem nasi uczniowie poszukiwali informacji na temat swoich rodzinnych miejscowości.

Nasi goście obejrzeli także wystawy towarzyszące, tj. w Galerii "Na Piętrze" - pokonkursowa wystawa prac XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Zakochaj się we Włodawie... - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich", w Galerii "Na Parterze" – pokonkursowa wystawa "Pisanie Ikon - WŁODAWA 2014". Dużym zainteresowaniem cieszyły się również eksponowane na wystawie w Galerii "Na Poddaszu" prace Zbigniewa Tokarskiego ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Dziękujemy Wam za wizytę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.
Fot. Edyta Pietrzak, Olga Puś

Renata Torbicz