Zima nie straszna naszym małym gościom!

Ogromną radość sprawiła nam wizyta uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Orchówku, którzy odwiedzili bibliotekę w środowe przedpołudnie, 30 stycznia. Nasi mili goście przyjechali do Włodawy pod opieką pań wychowawczyń Ewy Symoniuk, Anny Sołtan i Ewy Marciochy.

Dzieci nie kryły zachwytu, jaki wzbudziła w nich biblioteka. Do gustu młodych użytkowników przypadły aranżacje wnętrz oraz wyposażenie poszczególnych agend placówki, które chętnie zwiedziły zapoznając się ze specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach. Zdania co do najatrakcyjniejszego miejsca w bibliotece były podzielone. Część dzieci odnalazła eldorado w Czytelni Internetowej przy wysokiej klasy sprzęcie komputerowym i tabletach do grafiki komputerowej, inne natomiast zachwyciły się Oddziałem dla Dzieci próbując swych sił przy keyboardzie, czy też zapoznając się z ofertą czytelniczą.
Duże zainteresowanie wzbudził Dział Regionalny i możliwość wyszukania informacji o rodzinnych miejscowościach naszych gości.

Uwadze uczniów nie umknęły wystawy, które można obejrzeć w galerii „Na Parterze”, tj. „Na afiszu-wybór plakatów z imprez bibliotecznych”, a także wystawa fotograficzna z realizacji projektu „Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy” oraz „Żywot i sprawy Józefa Ignacego Kraszewskiego” zorganizowanej w ramach Roku Kraszewskiego.

Wśród prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie XII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej nasi goście odnaleźli dzieła swoich koleżanek i kolegów, na pokonkursowej wystawie pt.: „Przyjaciół gromadka Kubusia Puchatka” zlokalizowanej w galerii „Na Piętrze”.

Dzieci zapowiedziały swoje uczestnictwo w kolejnej, XIII już edycji festiwalu pt.: „I Koziołek mądra głowa przybył do nas z Pacanowa - w 80-te urodziny Koziołka Matołka”.

Dziękujemy Wam za wizytę i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Zima nie straszna naszym małym gościom!