Koziołek Matołek w Hańsku

W piątek 25 stycznia w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk odbyły się zajęcia czytelnicze z udziałem nietypowego gościa - Koziołka Matołka.

Przedszkolaki oraz klasa I a z SP w Hańsku mogły wysłuchać opowiadań o Koziołku Matołku, poznać twórczość Kornela Makuszyńskiego, rozwiązywać zagadki, brać udział w zabawach i konkursach oraz obejrzeć zdjęcia z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

W rolę Koziołka Matołka wcieliła się uczennica klasy I a - Patrycja Buda. Spotkanie z sympatycznym koziołkiem odbyło się w ramach "Zaczarowanej biblioteki" - cyklicznych zajęć czytelniczych organizowanych przez bibliotekarkę Agnieszkę Wróbel - lidera kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" na terenie gminy Hańsk. Zajęcia były także okazją do zachęcenia dzieci do udziału w XIII Festiwalu Twórczości Dziecięcej organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie, którego hasłem przewodnim jest "I Koziołek, mądra głowa, przybył do nas z Pacanowa".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Źródło: BPG Hańsk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Koziołek Matołek w Hańsku