Wesoła przedświąteczna wizyta przedszkolaków

Piątkowe (12 grudnia) przedpołudnie w bibliotece było niezwykle gwarne i wesołe! Pod opieką pań Iwony Danielczuk, Elżbiety Wysockiej, Doroty Torbicz, Iwony Osińskiej i Jolanty Czopek przyszły do nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie. Nasi mili goście odpowiedzieli na zaproszenie swoich starszych koleżanek, uczennic kl. VI „b” ze Szkoły Podstawowej nr 2, które we włodawskiej książnicy postanowiły poczytać maluchom Uśmiech

Wspaniałe ochotniczki Julia Bójko, Rozalia Kapelko, Joanna Konieczna, Izabela Perucka przybyły do nas z panią Beatą Wyrzykowską-Telepko, opiekunem biblioteki szkolnej. Dziewczyny przygotowały w tym dniu opowiadanie „Maksowi wypada ząb”, z serii Mądra Mysz (Cała Polska czyta dzieciom). Zasłuchane w przygody Maksa maluszki rozwiązywały następnie zagadki dotyczące tekstu, a także uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez starsze koleżanki.

Podczas, gdy pierwsza grupa przedszkolaków słuchała opowieści w Oddziale dla Dzieci, druga nieco liczniejsza, zwiedzała pokonkursową wystawę nagrodzonych i wyróżnionych Ikon, którą eksponujemy w Galerii „Na Parterze” MBP. Dzieci zachwyciły się biblioteczną choinką, jednak to ponad metrowy, świąteczny dzwon skonstruowany z książek stanowił największą atrakcję Uśmiech Tę niezwykłą dekorację wykonała Ewa Szewczyk, pracownik do spraw administracji MBP.

Czas oczekiwania na drugą turę czytania swoim śpiewem umilili nam sympatyczni goście. Wysłuchaliśmy piosenek o Świętym Mikołaju, choince i zimie Śmiech

Pożegnaliśmy się „na słodko”, dzieci ucieszyły się, że Św. Mikołaj podrzucił do biblioteki takie pyszne cukierki Puszcza oczko

Czytanie przedszkolakom zorganizowaliśmy w ramach realizacji programu Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Dziękujemy za miłą wizytę, zapraszamy w nasze progi częściej Uśmiech

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wesoła przedświąteczna wizyta przedszkolaków