PREMIERA spektaklu grupy Nadaktywnej - Boże Narodzenie w domu Św. Mikołaja

Niezmiernie miło było nam gościć w bibliotecznych progach blisko 100-osobową widownię, która przybyła w środę, 17 grudnia do włodawskiej książnicy na zaproszenie grupy Nadaktywnej.

Mimo licznych przedświątecznych zajęć, wiele osób wzięło udział w spektaklu przygotowanym przez nadaktywną młodzież Puszcza oczko

Nadaktywni tym razem przygotowali spektakl bożonarodzeniowy „na wesoło”. Mieliśmy okazję zobaczyć, z jakimi problemami boryka się rodzina Św. Mikołaja tuż przed Świętami.

Próby do przedstawienia rozpoczęliśmy 1 października, o czym pisaliśmy na naszej stronie w połowie listopada. Spotykaliśmy się w każdą środę w MBP we Włodawie. Już na pierwszych zajęciach pani reżyser i autorka scenariusza, Krystyna Skrabek przedstawiła zarys kolejnego teatralnego przedsięwzięcia. Ośmioro nadaktywnych aktorów zabrało się do pracy! Każdy miał pomysł na swoją kreację sceniczną, wszystkie pomysły były wysłuchane, „przegadane” i odegrane Uśmiech Wsparciem grupie służyła Joanna Orzeszko, pracownik MBP.

Spektakl doczekał się prapremiery na scenie Włodawskiego Domu Kultury, gdzie podczas Dnia Wolontariusza uświetniliśmy uroczystość.

W dniu premiery, na bibliotecznej scenie panowała teatralna atmosfera...W świetle kolorowych reflektorów, przy wspaniałej widowni nasi aktorzy rozwinęli skrzydła, dając piękny spektakl okraszony gromkimi brawami.

Każdy z aktorów otrzymał upominek, kubek z nadrukiem projektu Uli Panasiuk. Mamy nadzieję, że ta kompozycja zdjęć z naszych prób i spotkań teatralnych będzie dla Was miłą pamiątką Uśmiech

Obsada aktorska przedstawia się następująco:

Św. Mikołaj – Dawid Lewczuk

Mikołajkowa – Oliwia Wałecka

Babcia (mama Św. Mikołaja) – Martyna Oleniak

Elfik – Tomasz Jankowski

Elfik – Kasia Kuszpa

Śnieżynka/ ciotka z Ameryki – Sandra Michalska

Śnieżynka/ ciotka z Ameryki – Martyna Dominiczak

Mały Kotek – Dagmara Lewczuk

Warsztaty teatralne oraz spektakl zrealizowane zostały przy wsparciu Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z premiery  Uśmiech

zdjęcia: Edyta Pietrzak, Tomasz Orzeszko

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci PREMIERA spektaklu grupy Nadaktywnej - Boże Narodzenie w domu Św. Mikołaja