"Biedroneczki" w bibliotece

W tym pięknym przedświątecznym okresie MBP we Włodawie odwiedziła grupa przedszkolaków „Biedronek” (5 latków) z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie pod opieką p. Aleksandry Sadlak i p. Anny Trumińskiej. Przybyli do nas na zaproszenie do udziału w warsztatach plastycznych. Zajęcia odbyły się w 2 etapach.

PM nr 2 Włodawa, warsztaty, 17 i 19 grudnia 2014 r.

Zajęcia poprowadziła p. Renata Torbicz, bibliotekarz Oddziału dla Dzieci MBP we Włodawie, która chętnie i umiejętnie podzieliła się swoim talentem z naszymi małymi gośćmi. Pomocą służyły opiekunki grupy oraz Joanna Orzeszko, kustosz Oddziału dla Dzieci MBP.

W pierwszym dniu zajęć tj. 17 grudnia Biedroneczki zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. W skupieniu wysłuchały wiersza Barbary Form pt. „Choinka”. Odbyła się także pogadanka na temat zwyczaju ubierania choinki oraz popularnych w naszych domach ozdób świątecznych. Ciekawym rozwiązaniem na wykonanie ozdób choinkowych zaprezentowanych przez prowadzącą zajęcia p. Renatę, okazał się makaron ;).

Pierwszego dnia zajęć przedszkolaki własnoręcznie wykonały łańcuchy z makaronu i ozdobiły według własnego uznania (naklejki: gwiazdeczki, choineczki, brokat), pozostałe łańcuchy miały zostać pomalowane farbą w sprayu na kolejnych zajęciach. Dzieci bardzo sprawnie poradziły sobie z zadaniem, a w trakcie wykonywanych czynności urozmaiciły je śpiewając kolędy.

Drugi dzień warsztatów tj. 19 grudnia dostarczył nam jeszcze więcej wrażeń. Grupa Biedroneczek w tym samym składzie podjęła się trudniejszego już zadania, wykonania ozdób choinkowych z różnego rodzaju makaronów, o różnym kształcie, łączeniu ich ze sobą za pomocą kleju. Tworzenia własnych wzorów na makaronowe bombki i zawieszki. Cała grupa wykazała się olbrzymią wyobraźnią, znakomitym talentem plastycznym i sprawnością manualną, a wytwory własnej pracy mogły zabrać do przedszkola. Gratulacje!

Ponadto w przerwie w twórczej pracy maluszki obejrzały bajeczki profilaktyczne z serii Owce w sieci.

Uwieńczeniem tego cyklu zajęć było wspólne ubranie oddziałowej choinki w ozdoby należące do MBP oraz w dłuuuugi makaronowy łańcuch wykonany przez Milusińskich;).

Bardzo dziękujemy Wam za miło spędzony czas oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Fot. Aleksandra Sadlak i Joanna Orzeszko

Renata Torbicz