Styczniowe spotkanie młodzieżowego DKK

Pierwsze noworoczne spotkanie młodzieżowego DKK odbyło się 10 stycznia w Dziale Regionalnym. Liczna grupa klubowiczów z włodawskich szkół, z najliczniejszą ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką Pani Beaty Wyrzykowskiej-Telepko, z wielkim zainteresowaniem oglądała przygotowane przez MBP „białe kruki”, a także prezentowała okazy z własnych, domowych biblioteczek oraz z Biblioteki Szkolnej SP nr 2.

Młodzieżowe DKK, 10.01.15 r.

Kilkadziesiąt egzemplarzy książek – wyjątkowych pod względem formy, daty wydania, treści, a nawet … wagi – to prawdziwy raj dla takich „książkowych fanów” jak my. Oglądaliśmy, porównywaliśmy, komentowaliśmy i wybieraliśmy swoje faworytki – najstarsze wydania z XIX i początków XX wieku, reprinty i książki pisane alfabetem Braill'ea, ważącą ponad 15 kg Księgę pamięci Rzeczypospolitej i miniaturowe wydania poezji, włodawską książkę kucharska opracowaną i wydaną przez uczniów, książki dla dzieci w najróżniejszych formach i wiele, wiele innych.

Na zakończenie, już tradycyjnie, oddaliśmy się kalamburowym zabawom! Bardzo lubimy czytać, a kalamburowe zagadki to taki sprawdzian naszej wyobraźni i znajomości języka, podczas którego nie tylko dobrze się bawimy, ale i uczymy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Beata Wulczyńska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Styczniowe spotkanie młodzieżowego DKK