Trzynaście Biedroneczek w naszej bibliotece

Bardzo przyjemnie upłynął dzisiejszy (20.02.15 r.) ranek, a to za sprawą trzynastu Biedroneczek z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie, które wraz ze swoją opiekunką, p. Dominiką Prokopiuk, odwiedziły naszą bibliotekę.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 20.02.15 r.

Dzieci obejrzały wystawy prezentowane w naszej książnicy: Pauliny Andor „Twarz tysiąca kresek” w Galerii „Na Poddaszu”, Rafała Tarasa „Codzienne malowanie” w Galerii „Na Parterze” oraz ekspozycję ekologiczną w Galerii „Na Piętrze”.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 20.02.15 r.

Porozmawialiśmy o pracy pisarza, na temat której zdania były skrajnie odmienne – od bardzo trudnej, po „bułkę z masłem”, jak to określił jeden z młodych czytelników.

Odbyliśmy krótką podróż poprzez historię książki i bibliotek poczynając od pełnej starożytnych zwojów Biblioteki Aleksandryjskiej, poprzez mroczne średniowieczne skryptoria, gdzie mnisi w pocie czoła ręcznie kopiowali opasłe, bogato zdobione woluminy, zatrzymując się przy wynalezieniu druku i pierwsze wydawnictwo w Europie wykonane za jego pomocą – Biblię Gutenberga, aż po czasy współczesne.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 20.02.15 r.

Opowiedzieliśmy sobie o zasadach korzystania z biblioteki, sposobie zapisu do grona czytelników i etapach powstawania książki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki i prasa – smoki, dinozaury, psy i koty stanowiły poszukiwaną przez milusińskich tematykę publikacji. Dzieci zwróciły także uwagę na inne atrakcje dostępne użytkownikom biblioteki – dostęp do Internetu, Strefę Gier i keyboard.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 20.02.15 r.

Po słodkim poczęstunku trzynaście małych Biedroneczek wróciło do przedszkola, obiecując częste wizyty w naszej bibliotece. Dziękujemy i zapraszamy :)

Zajęcia poprowadziła Edyta Pietrzak.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej wizyty
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Trzynaście Biedroneczek w naszej bibliotece