Zimowe lektury w młodzieżowym DKK

„Zimowe lektury”, taki temat zgromadził członków młodzieżowego DKK na lutowym (21.02.15 r.) spotkaniu. A ponieważ zimy w tym roku prawie nie widzieliśmy, postanowiliśmy poszukać jej w naszych ulubionych lekturach. Okazało się, że jest wiele historii, które toczą się w zimowej scenerii, ale najbardziej znaną okazała się „Królowa śniegu” Jana Christiana Andersena.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 21.02.15 r.

Aby pozostać w literackiej i zimowej atmosferze, oddaliśmy się twórczości poetyckiej – na kanwie wiersza „Nadejdzie pora śnieżnych czarów” Kazimierza Józefa Węgrzyna tworzyliśmy swoje własne strofy. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla naszej wyobraźni, ale rezultaty były bardzo ciekawe i przyniosły nam wiele radości.

Znakomitą zabawą okazało się również wymyślanie nazwy naszej grupy DKK – tutaj dopiero wyobraźnia uczestników pracowała pełną parą, a wybuchy śmiechu towarzyszące tej radosnej twórczości słychać było chyba w najbliższej okolicy. Skrzętnie spisaliśmy wszystkie pomysły, ale ostateczny wybór okazał się trudny, więc postanowiliśmy, że do tematu wrócimy na następnych spotkaniach. Zapraszamy wszystkich członków grupy do wymyślania fajnej nazwy!

Ulubione kalambury, kończące nasze spotkania, tym razem – dla odmiany - przebiegły w wersji rysowanej . Okazało się, że stanie przy tablicy może być bardzo fajną zabawą.:)

Beata Wulczyńska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Zimowe lektury w młodzieżowym DKK