DAMĄ BYĆ… POSTACI KOBIECE W LITERATURZE ŚWIATOWEJ

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie Oddział dla Dzieci zaprasza na wystawę pt. „Damą być… postaci kobiece w literaturze światowej”.

Damą być... wystawa 2015 r.

Wystawa powstała dzięki uprzejmości Pani Ludmiły Lukjanienko-Wiecaszek. Pani Ludmiła jest pasjonatką historii i czytelnictwa - wielbicielką literatury światowej.

W gablocie wystawienniczej prezentujemy 67 porcelanowych lalek tworzących kolekcję wydawnictwa DeAgostini „Damy minionych epok”. Zbiór ten powstawał przez ponad 2 lata.

Wspaniałe suknie lalek i wyszukane dodatki nawiązują do strojów bohaterek arcydzieł literatury światowej. Znajdziecie wśród nich m.in: Małgorzatę (Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”), Emmę Bovary (Gustaw Floubert „Pani Bovary”), Emmę Woodhouse (Jane Austen „Emma”), Annę Kareninę (Lew Tołstoj „Anna Karenina”).

Zapraszamy do konfrontacji swoich wyobrażeń z wizją twórców lalek.

Wystawę można oglądać w Galerii na Piętrze, w godzinach pracy biblioteki od 9:30 do 17:00, od 12 marca do 15 kwietnia 2015 roku.

Renata Torbicz

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci DAMĄ BYĆ… POSTACI KOBIECE W LITERATURZE ŚWIATOWEJ