Zapraszamy na X Noc z Andersenem

Dzień 27 marca 2015 r., zapisuje się w kalendarzu imprez bibliotecznych, jako podwójnie wyjątkowy. Tego dnia najmłodsi czytelnicy z miast Czech, Słowacji, Słowenii, a także z Włodawy, po raz kolejny obchodzą święto książki dziecięcej, upamiętniające dzień urodzin najsławniejszego autora baśni, Hansa Christiana Andersena. Tegoroczna Noc z Andersenem stanowi dla nas szczególny jubileusz, bowiem dzieci mają szansę dowiedzieć się co robią książki nocą w naszej bibliotece, już po raz dziesiąty.

Tego dnia na całym świecie obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak wiadomo, literatura i teatr są ze sobą ściśle powiązane od wieków. Dlatego również i my postanowiliśmy uczcić oba wydarzenia przyjmując jako motto tegorocznej Nocy hasło wygłoszone przez mistrza Konstantego Stanisławskiego „Kochajcie teatr w sobie”. Chcemy wykorzystać teatr jako metaforę rzeczywistości w naszych działaniach o charakterze profilaktycznym.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW IMPREZY „NOC Z ANDERSENEM”

X Noc z Andersenem, 27-28.03.2015 r.

Impreza rozpoczyna się 27 marca / piątek / o godz. 19.00
a kończy się 28 marca / sobota / godz. 8.30

W pierwszej części imprezy (trwającej od 19.00 do 21.00 w piątek 27 marca) mogą uczestniczyć wszystkie chętne dzieci, niezależnie od tego czy będą nocować.

• Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie wspólnie z innymi członkami rodzin.
  • Zapraszamy do nocnego czytania i zabawy z dziećmi rodziców, członków rodzin, zainteresowanych mieszkańców i wolontariuszy.
  • Miejsce imprezy i noclegu: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.
  • Dzieci na nocleg rodzice zgłaszają osobiście (wizyta w Oddziale dla Dzieci).
  • Zgłoszenia na nocleg przyjmujemy (po okazaniu karty bibliotecznej dziecka) do 23 marca (lub wyczerpania miejsc) w Oddziale dla Dzieci MBP.

ILOŚĆ MIEJSC na nocleg ograniczona – 50 MIEJSC
/uczniowie szkół podstawowych/

Wymagane jest pozwolenie rodziców na nocleg:

• Rodzice swoim podpisem potwierdzają zgodę ma pobyt dziecka poza domem.
  • Zgłoszenia do pobrania w Miejskiej Bibliotece Publicznej
  • Prosimy rodziców o osobisty odbiór dzieci po zakończeniu imprezy lub wskazanie innej osoby odbierającej dziecko.

Zapewniamy opiekę pedagogiczną nad dziećmi przez organizatorów, pracowników Biblioteki i wolontariuszy

Rejestracja dzieci nocujących w bibliotece 27.03 od godz. 18.30

O czym nie powinniśmy zapomnieć:

• kolacja i śniadanie we własnym zakresie;
  • przynosimy obuwie na zmianę, ubranie do spania, środki higieniczne, śpiwór, poduszeczkę, w miarę możliwości materac dmuchany;
  • prosimy o wzięcie ze sobą napojów, kubka. Można przynieść ciasto i słodycze na słodkie przyjęcie;
  • można wziąć ze sobą latarkę, książkę, gry, maskotkę itp.

X Noc z Andersenem - 27/28 marca 2015 r.

Koordynator lokalny kampanii społecznej
„Cała Polska czyta dzieciom”

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Zapraszamy na X Noc z Andersenem