We wtorek (10.10.2023 r.) zgodnie z planem spotkałyśmy się w naszej bibliotece z Aldonem Dzięciołem autorem 20 książek (aktualnie jest w trakcie pisania 21).

Grupa ludzi siedzi przy stole, dwie kobiety stoją i jedna z nich trzyma bukiet kwiatów a druga ma w ręku koszyczek. W tle przy ścianie stoi regał z prasą. Na stole stoi wazon z chorągiewkami z logo DKK, filiżanki, książki i talerz z ciastkami.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: Regionalizm w prozie i poezji. Klubowiczki przyszły przygotowane, zapoznały się z twórczością Autora, miały mnóstwo pytań, niektóre cytowały wcześniej przygotowane ulubione fragmenty zarówno poezji jak i prozy.

Grupa kobiet siedzi przy stole, w tle przy ścianie stoi regał z książkami i stanowiska komputerowe. Na stole stoi wazon z chorągiewkami z logo DKK, talerzyk z ciastkami, filiżanki, książki.

Twórczość naszego gościa jest bardzo różnorodna. Jak sam mówi o sobie jest elastyczny w swojej pracy literackiej i otwarty na różną tematykę. W dalszej części spotkania mówił o swoich pasjach, przygodach. Jest zamiłowanym żeglarzem. Pływając po Zatoce Korynckiej usłyszał słowa, że prawdopodobnie w tych okolicach święty Paweł wygłosił 1. List do Koryntian (księga Nowego Testamentu). Informacja ta zrobiła na nim niesamowite wrażenie i chętnie opowiada o niej słuchaczom.

Mała sala. Grupa ludzi stoi wokół stołu. Jedna z Pań trzyma w ręku kwiaty i mówi coś do reszty, na stole filiżanki, książki i chorągiewki z logo DKK.

Autor na zakończenie spotkania serdecznie podziękował za zaproszenie i zrobił nam niespodziankę a mianowicie obdarował Klubowiczki swoimi książkami (forma losowania). Panie w rewanżu wręczyły Autorowi kwiaty dziękując za ciekawe spotkanie i bardzo miłą atmosferę.

Mały pokój, grupa dorosłych ludzi stoi wokół stołu, uśmiechają się i biją brawo. Jedna z Pań mówi coś do Pana i wręcza mu kwiaty. Na stole stoją filiżanki, talerz z ciastkami, leżą książki. W tle znajduje się wazon z chorągiewkami z logo DKK.

Mając na uwadze formę spotkania, atrakcyjność, Klubowiczki podjęły decyzję, że (raz w kwartale) będziemy zapraszać do nas innych piszących z naszego miasta czy powiatu.
Na następne spotkanie zapraszam do MBP we Włodawie 14.11.2023 r. na godz. 15.30.

Opiekun DKK „Pasja”
Ewa Krukowska

Aldon Dzięcioł – Wiceprezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, podróżnik, dziennikarz, społecznik, regionalista, redaktor naczelny Kwartalnika Społeczno – Kulturalnego „Wschód”, Prezes Poleskiego Towarzystwa Medialnego, członek regionalnych organizacji pozarządowych m. in. Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej. Z wykształcenia socjolog z zamiłowania żeglarz i pszczelarz. Literacko debiutował w 2006 r. W jego dorobku znajdują się: wiersze, opowiadania, fraszki, limeryki, aforyzmy, eseje i reportaże. Autor między innymi takich książek jak: Morska Odyseja kapitana Ziemowita Barańskiego, Szukam człowieka=Hominem quaero, Pszczela symfonia, Od Bugu... Poleskie refleksje, Limeryki czy Na literackiej Lubelszczyźnie. Za całokształt pracy twórczej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku uhonorował Aldona Dzięcioła Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.