Konkurs na najlepszą polską książkę dla dzieci

Smok, który lubił korniszony, biografia pierwszej kobiety-astronoma, podręcznik przyszłych wynalazców, legendy opowiedziane na nowo to tylko kilka spośród 18 finalistów konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014. Kapituła nagrody nie miała łatwego zadania, ale zdecydowała się wyróżnić książki, które choć adresowane do najmłodszych dostarczą wielu czytelniczych radości również tym nieco większym i zupełnie dorosłym.

Festiwal literatury dla dzieci, 2015

Wszystkie propozycje wydają się interesujące ale książka roku może być tylko jedna, a wybiorą ją czytelnicy! 8 kwietnia wystartowało głosowanie, które potrwa do 23 maja.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 30 maja na niezwykłej gali finałowej w pięknych wnętrzach Ratusza miejskiego we Wrocławiu. Nagrodą jest 10 000 zł oraz dyplom z grafiką mistrza ilustracji Józefa Wilkonia.

Głosować można pod poniższym adresem:

Informacja:
Dawid Wołowicz
Festiwal literatury dla dzieci

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Konkurs na najlepszą polską książkę dla dzieci