We wtorek (21.11.2023 r.) w czytelni Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Grupa ludzi siedzi przy stole

Listopadowemu spotkaniu towarzyszyły opowieści o twórcach poezji z naszego terenu, którzy odeszli już na zawsze. Uczestnicy wspominali m. in. Jana Niemierko-Masiukiewicza - pierwszego prezesa STKN, Stefana Sidoruka - najbardziej znanego regionalnego poetę - pisarza, Teresę Marię Ciodyk i Halinę Piekarską - długoletnie członkinie Frazy. Pełnym ciepła i serdeczności wspominkom towarzyszyły wiersze zmarłych poetów.

Grupa ludzi siedzi przy stole

W drugiej części spotkania poeci dzielili się wrażeniami z ostatnich wydarzeń, w których uczestniczyli - spotkania w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk (19.10.2023 r.), wspólnego z Chełmską Grupą Literacką "Lubelska 36" poetycko-muzycznego wieczoru "Listopadowe strofy" na zaproszenie Poseł na Sejm RP Anny Dąbrowskiej-Banaszek (09.11.2023 r.) oraz konferencji pt. „Stefana Sidoruka widzenie świata. Rzecz o edukacji regionalnej” (15.11.2023 r.), która odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Nadbużańskiej Frazy na Facebooku.

Edyta Pietrzak