Rozmowy o twórczości własnej klubowiczów w młodzieżowym DKK

Majowe spotkanie klubu odbyło się w sobotę, 9 maja w MBP we Włodawie. Tym razem głównym tematem dyskusji była twórczość własna klubowiczów. Podsumowaliśmy także kwietniowy wyjazd do Domu Słów w Lublinie Uśmiech Podziwialiśmy efekty wspólnej pracy przy wielkiej maszynie drukarskiej. Pamiątkowe afisze zawisną już niebawem w Czytelni Działu Regionalnego, gdzie najczęściej odbywają się spotkania młodzieżowego DKK.

Młodzieżowe DKK, 09.05.15 r.

Młodzi pisarze podzielili się refleksjami odnośnie pracy twórczej, mówili nam o swoich inspiracjach i powodach, dla których piszą opowiadania, książki i wiersze. Dużo uwagi poświęciliśmy poważnym zagadnieniom towarzyszącym twórczości, takim jak m.in. plagiat i prawo autorskie.

Okazuje się, że niektórzy z naszych klubowiczów tworzą tylko i wyłącznie „do szuflady”, obawiając się reakcji otoczenia na powstałe dzieła. Jednym ze sposobów ośmielenia młodych pisarzy jest przybranie pseudonimu artystycznego, o którym też wspomnieliśmy podczas spotkania Uśmiech Mamy nadzieję, że nieśmiałe klubowiczki wyjdą z szuflad i pozwolą szerszemu gronu wejść w świat swojej barwnej i bogatej wyobraźni.

Warto w tym miejscu przypomnieć o wirtualnej szufladzie dostępnej dla wszystkich Czytelników naszej strony Uśmiech Można w niej samodzielnie umieszczać swoją twórczość, np. wiersze, opowiadania, zdjęcia i inne.

Poruszyliśmy także temat prawa autorskiego w Internecie, o którym należy pamiętać zwłaszcza, gdy prowadzimy blog, lub inną formę wirtualnej działalności.

Nie wyczerpaliśmy wszystkich zagadnień podczas tego spotkania, dlatego na prośbę klubowiczów wrócimy do tematu podczas czerwcowych dyskusji. Wtedy też zdolni, młodzi pisarze przedstawią w klubie swoje dotychczasowe dzieła Uśmiech Czekamy z niecierpliwością!!!

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Rozmowy o twórczości własnej klubowiczów w młodzieżowym DKK