Finał IV edycji MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH PREZENTACJI RECYTATORSKICH

W środę, 13 maja 2015 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w ramach obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się finał IV Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich.
Organizatorem IV edycji wydarzenia było Przedszkole Miejskie nr 2 oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Tematem przewodnim recytacji była literatura Marii Konopnickiej - autorki wielu wierszy i książek dla dzieci. Pierwsze etapy eliminacyjne odbyły się w przedszkolach, co było także okazją do lepszego zapoznania przedszkolaków z utworami Marii Konopnickiej.

IV Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie, 13.05.15 r.

Głównym celem prezentacji było: popularyzowanie twórczości autorów literatury dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją i książką oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Jury dostosowało swoje oceny do możliwości rozwojowych przedszkolaków, gdzie najbardziej liczył się ogólny wyraz artystyczny oraz dziecięca interpretacja wierszy.

Jury w składzie: Beata Wulczyńska i Joanna Orzeszko z MBP oraz Teresa Ciodyk - emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego, włodawska autorka tomików poetyckich dokonało trudnej oceny recytacji przyznając nagrody dla najlepszych recytatorów oraz wyróżnienia dla pozostałych wykonawców. Ogółem przesłuchano 21 wykonawców, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

W kategorii 3-4 latki:

• I miejsce – Paweł Wiatrowski – Przedszkole Miejskie nr 1
  • II miejsce – Klara Smolińska – Przedszkole Miejskie nr 2
  • II miejsce – Bartosz Glina – Niepubliczne Przedszkole " Mała Akademia"
  • III miejsce – Wiktor Łachmicki – Przedszkole Integracyjne

W kategorii 5-6 latki:

• I miejsce – Gabriela Eustrat – Przedszkole Miejskie nr 2
  • I miejsce – Weronika Sławińska – oddział przedszkolny Szk. Podst. nr 2
  • II miejsce – Natalia Budner – oddział przedszkolny Szk. Podst. nr 3
  • III miejsce – Zuzia Sweklej – Przedszkole Integracyjne

Podczas obrad Jury dzieci miały okazję zwiedzić ciekawe miejsca w bibliotece i poczęstować się słodkościami. Zaplanowano również nagrody książkowe w plebiscycie na najładniejsze przebranie sceniczne, których wyboru dokonała widownia dziecięca ( Paweł Wiatrowski, Klara Smolińska, Weronika Sławińska, Zofia Wróbel). Kolejne nagrody trafiły do dwójki najmłodszych wykonawców (Bartosz Glina, Liliana Kasztelan).

Za organizację IV Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich odpowiadały Panie Bogusława Górska i Aleksandra Sadlak, a z ramienia MBP Panie Joanna Orzeszko i Beata Wulczyńska.

Bogusława Górska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Finał IV edycji MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH PREZENTACJI RECYTATORSKICH