DRUGIE ŻYCIE nie tylko ELEKTROŚMIECI

Akcje prowadzone przez naszą bibliotekę w ramach konkursu „Drugie Życie Elektrośmieci” dobiegły końca. Zakończyliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W poniedziałek 18 maja 2015 r., odwiedzili nas najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Zaprzyjaźniona już z biblioteką klasa 0 „b” pod opieką Pani Renaty Kostrzewskiej jak zwykle spisała się na medal!

SP 2 Włodawa, 18.05.15 r.

Dwudziestoośmio osobowa grupa w ciemno zaangażowała się w działania zaproponowane przez pracowników biblioteki – Urszulę Panasiuk, Specjalistę ds. animacji kulturalnej i Ewę Szewczyk, Specjalistę ds. administracyjnych i finansowych.

Podczas zajęć prowadzonych przez animatora, dzieci wspólnie posprzątały z niebezpiecznych odpadów ścieżkę do domku Babci Czerwonego Kapturka. Grupa wykazała się przy tym wyjątkową znajomością wiedzy dotyczącej segregacji śmieci, ze specjalnym zwróceniem uwagi na problem szczególnie niebezpiecznych dla środowiska elektroodpadów. Nasi goście obejrzeli też wirtualną wystawę „Elektrośmieci i zużyte baterie w obiektywie”.

Pani Ewa Szewczyk pozwoliła natomiast wyzwolić się artystycznemu polotowi maluchów. Każdy otrzymał pędzel i ruszył aby... pokolorować świat pełen smutnych i szarych elektrośmieci. Ewa Szewczyk, autorka znanego już w całej Włodawie bałwana wykonanego z blisko 600 plastikowych kubków, po raz kolejny wzięła sprawy w swoje ręce. Tym razem magicznej przemianie poddała blisko 270 rolek po papierze toaletowych, z których powstała nietypowych rozmiarów bateria. Baterię ozdobiły kolorowe wizje zerówkowiczów.

Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że z pozornie niepotrzebnym rzeczom w kreatywny sposób można dać nowe życie. Bateria prezentowana będzie w bibliotece, aby przypominać mieszkańcom Włodawy, o potrzebie regularnego oddawania baterii do punktów zbiórki znajdujących się m.in. w szkołach, przedszkolach i supermarketach.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci DRUGIE ŻYCIE nie tylko ELEKTROŚMIECI