Majówkowe przedszkolaki w MBP Włodawa

W doborowym towarzystwie upłynął dzisiejszy (19.05.15 r.) ranek, a to za sprawą grupy 5 latków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie, które wraz ze swoją opiekunką p. Agnieszką Durys odwiedziły naszą bibliotekę.

Miejskie Przedszkole Integracyjne, 19.05.15 r.

Dzieci rozpoczęły zwiedzanie naszej wspaniałej książnicy od obejrzenia wystawy malarstwa akwarelowego p. Róży Popek, prezentowanej w „Galerii na Parterze". Zwiedziły Wypożyczalnię dla Dorosłych oraz Czytelnię, która zachwyciła ich nowoczesnymi tabletami, które osobiście mogli przetestować :). W Galerii „Na Poddaszu” przedszkolaki obejrzały wystawę Jakuba Kirsznera pt. „Ołówkiem czarowane" oraz zwiedziły Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, i najdostojniejsze miejsce biblioteki - pokój dyrektora z Dyrektorem na czele :).

Ostatnim punktem wycieczki milusińskich była „Galeria na Piętrze", w której mogły podziwiać ekspozycję prac nagrodzonych na XV Festiwalu Twórczości Dziecięcej pt. "Włodawskie historie bohaterów literackich".

W Oddziale dla Dzieci porozmawialiśmy o różnicach między biblioteką a księgarnią, zasadach korzystania z biblioteki oraz o zasobach czytelniczych Oddziału. Poruszyliśmy także tematy związane ze sposobami obchodzenia się z książkami oraz zasadami zachowania w naszej instytucji:).

Dużym zainteresowaniem tematycznym wśród przedszkolaków cieszyły się książki i prasa n.t. psów, kotów, samochodów, motocykli i dinozaurów. Dzieci zwróciły także uwagę na inne atrakcje dostępne użytkownikom biblioteki – komputery z dostępem do Internetu, Strefę Gier i keyboard. Na pożegnanie p. Agnieszka i p. Renata przeczytały 2 opowiadania z serii W. Disneya "Kubuś Puchatek", a zadając pytania do tekstu sprawdziły stopień rozumienia i poziom koncentracji milusińskich.

Wizytę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem, po którym przedszkolaki powróciły na obiad do przedszkola, obiecując kolejną wizytę już w najbliższym czasie.

Dziękujemy bardzo za miły prezent :) i serdecznie zapraszamy!

Zajęcia poprowadziła p. Renata Torbicz, Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

Renata Torbicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej wizyty
Fot. Urszula Panasiuk i Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Majówkowe przedszkolaki w MBP Włodawa