Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie ogłasza zapisy na nieodpłatne wycieczki edukacyjno-warsztatowe dla uczestników projektu Powstańczy foto-plener po Ziemi Włodawskiej, realizowany w ramach Programu Dotacyjnego Biura „Niepodległa” „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”.
W programie zaplanowano m.in.: spotkanie z inicjatorem ścieżki edukacyjnej „Szlak powstańczy- Bój pod Urszulinem”, zajęcia edukacyjne w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu, mini-wykłady przewodnika turystycznego, konsultacje fotograficzne, zapalenie zniczy w miejscach pamięci powstańczej.

plakat z informacją o harmonogramie wyjazdów edukacyjno-warsztatowych szlakami Powstania Styczniowego powiatu włodawskiego

Harmonogram wycieczek:
8 kwietnia – plener historyczno-fotograficzny szlakiem Marcina Borelowskiego „Lelewela” (Włodawa-Adamki-Luta-Hańsk-Suchawa-Włodawa) – 9:00-14:00
15 kwietnia – plener historyczno-fotograficzny szlakiem Karola Krysińskiego (Włodawa-Wereszczyn-Wytyczno-Urszulin-Lipniak-Sosnowica-Włodawa – 9:00-14:00
22 kwietnia – plener historyczno-fotograficzny szlakiem Karola Krysińskiego (Włodawa-Janówka-Romanów-Różanka-Kaplonosy-Horostyta-Wyryki-Włodawa) – 9:00-14:00
29 kwietnia – plener historyczno-fotograficzny szlakiem Walerego Wróblewskiego (Włodawa-Osowa-Andrzejów-Urszulin-Stare Załucze-Włodawa) – 9:00-14:00

Zapisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, ul. Przechodnia 13 (II piętro) do 27 marca 2024 r. Osoba do kontaktu – Małgorzata Zińczuk – koordynator projektu (tel. 507 936 629, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla młodzieży szkolnej od 15 lat oraz grup seniorskich.