Niesforniaki w bibliotece :)

W deszczowy poniedziałek, 25 maja 2015 roku odwiedzili nas uczniowie kl. I "d" ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie, pod opieką p. Danuty Kloc. Liczną grupą przybyłych gości (22 uczniów) zaopiekowała się pani Renata Torbicz, Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

SP 2 Włodawa, 25.05.15 r.

Mimo ograniczeń czasowych dzieci obejrzały prawie wszystkie aktualnie prezentowane w galeriach bibliotecznych wystawy. W galerii "Na Piętrze" - pokonkursową wystawę prac XV Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Włodawskie historie bohaterów literackich", w galerii "Na Parterze" – wystawę malarstwa akwarelowego p. Róży Popek. Zwiedziliśmy Wypożyczalnię oraz Czytelnię dla Dorosłych, która zachwyciła naszych gości nowoczesnymi tabletami Uśmiech. W Dziale Regionalnym zapoznaliśmy się z artykułami dotyczącymi Szkoły Podstawowej Nr 3, obejrzeliśmy zdjęcia miasta w albumie pt. "Włodawa w starej fotografii", natomiast w Czytelni Internetowej przetestowaliśmy komputery z ekranem dotykowym. I o dziwo Uśmiech przy tak aktywnej i ciekawskiej grupie wizytę przetrwały nie tylko komputery, ale opiekujący się nimi kolega Marek Śmiech, Bibliotekarz MBP.

Naszych małych wycieczkowiczów z racji swojego wieku zainteresował Oddział dla Dzieci, a w nim: atrakcyjny księgozbiór, przeznaczony dla najmłodszych, biblioteczna Strefa Gier (x box, keybord, puzzle), ponadto uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów oraz procedurę zapisu do grona czytelników. Wycieczka została uwieńczona zwyczajowo słodkim poczęstunkiem Uśmiech.

Renata Torbicz

Dziękujemy Wam cieplutko za wizytę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.
Fot. Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Niesforniaki w bibliotece :)