AKWARELA ROZWESELA W BIBLIOTECE

Szukam,
może zobaczę choć jeden płatek,
co spadł wśród burzy
pieszczot,
rozkwitających płatków róży.

/S. L. Popek/

Nasza biblioteka rozkwitła! Kwieciem pokrywają się strofy wierszy Profesora Stanisława Popka, którego niedawno gościliśmy w naszych progach. Fragmenty poezji Profesora mieli okazję poznać uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Jednak to nie liryka, towarzysząca wielu działaniom bibliotecznym, była ich głównym celem. Wiersz zatytułowany „Róża” wprowadził ich do zwiedzania wystawy malarstwa akwarelowego autorstwa żony Profesora, dr Róży Popek. Kolorowe płatki przenikają się w jej obrazach, stanowiąc inspirację dla twórczości jej męża.

Warsztaty plastyczne, SP 2 Włodawa, 29.05.15 r.

Po tym krótkim wstępie przeszliśmy do dalszej części spotkania. Zainspirowani obejrzaną wystawą, mogliśmy dać upust pasji tworzenia! Zanim to jednak nastąpiło, Urszula Panasiuk- specjalista ds. animacji kulturalnej MBP, opowiedziała krótko o technice akwareli oraz niezbędnych akcesoriach. Opiekę merytoryczną sprawowała Pani Maria Pogonowska, która pilnowała aby farby otrzymywały wystarczającą ilość wody, a kolory się odpowiednio rozmywały.

Dzisiejsze spotkanie (29.05.15 r.) było pierwszym warsztatem z cyklu „Akwarela Rozwesela”. Niebawem zobaczymy się ponownie! Już 16 czerwca Pani Władysława Wójcik, malarka, rzeźbiarka, poetka, opowie nam bardziej szczegółowo o technice „mokre w mokre”. Podczas spotkań wakacyjnych wyruszymy w plener w poszukiwaniu inspiracji. Kolejne warsztaty mają przygotować uczestników do pracy z profesjonalnymi materiałami i spotkania z Panią Tatianą Majewska, która również gościła u nas ze swoją wystawą. Pani Tatiana podzieli się z młodymi adeptami swoim doświadczeniem i dobrymi radami z dziedziny malarstwa akwarelowego.

Bank Zachodni WBK

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii „Na Piętrze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w 1. Oddziale Banku Zachodniego WBK we Włodawie (Urząd Miejski, Al. J. Piłsudskiego 41), który jest jednym z naszych sponsorów – serdecznie dziękujemy za wsparcie! :)

Urszula Panasiuk

fot. Ewa Szewczyk