BIBLIOTECZNI ZAKLINACZE POGODY

I Ogólnopolska Noc Bibliotek z Miejską Biblioteką we Włodawie rozpoczęła się... ULEWĄ! Włodawiacy udowodnili jednak, że z cukru nie są i byle deszczyk nie jest w stanie ich przestraszyć.
Drzwi naszej książnicy otworzyły się chwilę przed godziną 18:00 i zapraszały wszystkich zainteresowanych do godziny 22:00.
W tym roku postanowiliśmy postawić na rodzinę, bo w rodzinie SIŁA!

I Ogólnopolska Noc Bibliotek 2015, 30.05.15 r.

Na początku najmłodsi goście mieli okazję poeksperymentować z książkami. Tak jest! Dobrze przeczytaliście - „poeksperymentować”. W ich ręce trafiły pozycje, które można nie tylko czytać, ale też dotykać, słuchać i wąchać.

Gdy zza chmur wyjrzało słońce, wyszliśmy wspólnie do Bibliotecznego Ogródka Literackiego. Tam uczyliśmy się puszczać bańki mydlane. Wprawdzie chyba każdy miał kiedyś okazję bawić się w ten sposób, ale nie każdy próbował wydmuchać bańki-giganty. Nam się udało! Wysoko do nieba i pomiędzy blokami popłynęły kolorowe mydlane kule. Tysiące małych tęcz po burzy. :)

O godzinie 19:00 wspólnie przeczytaliśmy wiersz „Lokomotywa” autorstwa Juliana Tuwima, inaugurując tym samym XIV Tydzień Czytania Dzieciom w naszym mieście.

Nagle - gwizd!
Nagle - świst!
Para - buch!
A Włodawiacy w ruch!

I starsi i młodsi – tańczyli, łamali swoje języki, układali upiorne rymy, śpiewali i odgadywali melodie odwrócone przez złośliwe chochliki. W tej ostatniej konkurencji, zdecydowaną przewagą wygrały dzieci.

Wprawdzie pogoda nie pozwoliła nam na filmowy seans w ogródku, ale otworzyliśmy drzwi naszej wyobraźni i zorganizowaliśmy piknik w naszej bibliotecznej Sali Konferencyjnej. Na podłodze rozłożyliśmy koce, każdy wyjął przyniesione przez siebie smakołyki i wspólnie wyruszyliśmy, aby poznać „Sekret Eleonory”.

Wszystkie rodziny, które bawiły się z nami tego wieczoru zostały wyróżnione tytułem Super Rodziny.

Ja dziękuję włodawskim SUPER BIBLIOTEKARZOM za wsparcie i pomoc! A Pani Bogusi Górskiej, Lokalnemu Koordynatorowi Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom za inicjatywę i moc energii!

Do zobaczenia za rok! Będzie jeszcze lepiej!

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak, Tomasz Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci BIBLIOTECZNI ZAKLINACZE POGODY