DKK na lubelskiej Nocy Kultury

W sobotę (6.06.2015 r.) Panie z DKK dla Dorosłych przy MBP we Włodawie pojechały na IX już Noc Kultury do Lublina.

DKK, Noc Kultury w Lublinie, 06.06.15 r.

Z bogatej oferty kulturalnej wybrałyśmy spotkanie z Leszkiem Długoszem aktorem, literatem, poetą, pianistą jednym z najbardziej znanych polskich poetów śpiewających, które odbyło się w WBP im. H. Łopacińskiego pod hasłem Noc u Hieronima.
Spotkanie poprowadziła pani Ewa Hadrian, a artysta recytował nam swoje wiersze i śpiewał piosenki, wśród których nie zabrakło kultowej "Dzień w kolorze śliwkowym" na specjalne życzenie słuchaczy.

Kolejną imprezą w, której brałyśmy udział był koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów Liceum muzycznego I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie i Świętokrzyskiego Duetu Akordeonowego, w skład którego wchodzą: prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak i prof. zw. dr hab. Jerzy Mądrawski.

Wróciłyśmy późno w nocy pełne pozytywnych wrażeń, po niezapomnianych chwilach spędzonych na Nocy Kultury.

Następne spotkanie DKK dla Dorosłych już we wtorek tj. 9.06.2015 r.

Ewa Krukowska

Fot. Edyta Pietrzak