Przedwakacyjne rozmowy o książkach w młodzieżowym DKK

Ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieżowego DKK odbyło się w sobotę, 13 czerwca w Oddziale dla Dzieci włodawskiej MBP. Zgodnie z planem, tematem letnich rozmów była kontynuacja majowych dyskusji, czyli twórczość własna klubowiczów.

DKK, młodzież, 13.06.15 r.

Nina (12 lat) przyniosła swoją pierwszą, napisaną jakiś czas temu Puszcza oczko książkę, pt. „Tajemnica parku”, to historia inspirowana przygodami młodych detektywów Lassego i Mai (seria Martina Widmarka „Detektywistyczne biuro Lassego i Mai”). Przeczytała nam również niezwykle zabawne opowiadanie „Wyjątkowe walentynki”. Młoda autorka, odkryła przed nami umiejętność kreowania humorystycznych historii opisanych w sposób błyskotliwy, lekki i przyjemny.

Marcelina (13 lat) zaczęła pisać swoją pierwszą książkę niedawno, jej fragment usłyszeliśmy w sobotę. Czekamy z niecierpliwością na dalsze losy bohaterów. Nie ukrywaliśmy rozczarowania, gdy okazało się, iż na kolejne rozdziały trzeba będzie poczekać. Niedosyt słuchaczy to dowód na talent literacki skromnej klubowiczki Uśmiech

O swojej pierwszej książce opowiedziała nam także Marika (12 lat). Bardzo skromna, młoda autorka streściła klubowiczom swoje dzieło. Oprócz rozbudowanej fabuły i ciekawej przygody zainteresowała mnie budowa książki. Opowieść zaczyna się prologiem, podzielona jest na rozdziały, opatrzona jest ilustracjami. Roboczy tytuł dzieła to „Dziewczyna i koń”, przy czym autorka ma w planach zmianę tytułu Uśmiech

Klubowiczki rozważają możliwość umieszczenia swoich tekstów na stronie biblioteki, w zakładce Szuflada czytelników. Miejmy nadzieję, że dziewczyny pokonają nieśmiałość i już wkrótce szerokie grono czytelników będzie mogło zaczytać się w twórczości młodych Włodawianek Uśmiech

Podczas sobotniej dyskusji rozmawialiśmy także o ekranizacjach popularnych obecnie książek, o wartościach we współczesnych bestsellerach. Nasze opinie różniły się od siebie wywołując ożywioną dyskusję Uśmiech Argumentom nie było końca! Na szczęście szanujemy prawo do posiadania własnej, innej opinii. Ostatecznie rozstaliśmy się w pozytywnych, wakacyjnych nastrojach.

Zanim jednak rozeszliśmy się do domów, jeden z najmłodszych klubowiczów, Aleks czuwał, by tradycji stało się za dość i rundka kalamburów dopełniła spotkania.

Dziękuję Wam za to radosne spotkanie, życząc słonecznych, pełnych przygód wakacji, z których przywieziecie mnóstwo ciekawych historii do opisania Uśmiech
Ponadto życzę wspaniałych odkryć literackich, być może przywieziecie ciekawe wakacyjne lektury godne polecenia Waszym rówieśnikom.

Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedwakacyjne rozmowy o książkach w młodzieżowym DKK