AKTYWNIE NADAKTYWNE POPOŁUDNIE W BIBLIOTECE

Czy teatr może być ciekawszy niż cyrk? Okazuje się, że dla licznej grupy Włodawiaków TAK!
Występ Grupy Nadaktywnej przyciągnął do biblioteki blisko 70 osób. 25 czerwca 2015 r. spotkaliśmy się w Galerii Na Parterze MBP podczas spektaklu „Galopem przez bajki”, który stanowił prezent z okazji rozpoczynających się wakacji. Prezent od dzieci, ale nie tylko dla dzieci, bowiem równie dobrze bawili się tez nieco starsi widzowie.

Historia rozpoczyna się w domu Czerwonego Kapturka, którego mama wysyła z koszyczkiem do babci mieszkającej w pobliskiej Suchawie. W ciągu niecałej godziny (bo przecież galopem:) odwiedzamy wraz z dziewczynką, piernikowy domek Czarownicy, gdzie wspólnie ratujemy Jasia i Małgosię. Odwracamy ciężki los Kopciuszka, popychadła i służącej (fakt, że posiadaczki super nowoczesnego odkurzacza, ale wciąż służącej) złośliwej macochy i dwóch wrednych sióstr. Udzielamy Śpiącej Królewnie pierwszej pomocy, a Królewnę na Ziarnku Grochu odwodzimy od zbyt pochopnej decyzji o małżeństwie. Wraz z Babcią Czerwonego Kapturka i jej koleżanką Grażyną uprawiamy nordic walking. A to wszystko, aby dotrzeć do zaskakującego finału, którego szczegółów tu jeszcze nie zdradzimy! :)

Scenariusz spektaklu napisało samo życie i wyobraźnia młodych aktorów biorących udział w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez Miejska Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie – DZIĘKUJEMY za to, że możemy działać!

Przewodnikiem po zawiłych meandrach sztuki aktorskiej jest pani Krystyna Skrabek – choreoterapeuta i teatrolog, która skrupulatnie spisuje wszystkie szalone pomysły naszych dzieci.

Bibliotecznego wsparcia udzielają niezastąpiona Joanna Orzeszko, która na chwilę przed spektaklem przybliżyła nam historię grupy, oraz Urszula Panasiuk, autorka oprawy graficznej przedsięwzięcia.

Za wszelką pomoc jesteśmy wdzięczni pani Agnieszce Parczewskiej, autorce kostiumów oraz pani Barbarze Zielonko odpowiedzialnej za wizaż.

Kończąc nasze spotkanie życzyliśmy sobie udanych wakacji i szybkiego zobaczenia w kolejnym roku szkolnym podczas prób do nowego spektaklu. Wszyscy członkowie grupy otrzymali drobne upominki od Burmistrza Włodawy, wręczone przez reprezentującą go panią Joannę Pogonowską, a także dyplomy oraz pamiątkowe płyty z nagraniami z występów i prób (projekt/montaż Ula Panasiuk).

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Tomasz Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci AKTYWNIE NADAKTYWNE POPOŁUDNIE W BIBLIOTECE