AKWARELA ROZWESELA W WAKACJE

Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi cykl warsztatów plastycznych w ramach miniprojektu „Akwarela Rozwesela”.

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkanie wakacyjne
w czwartek 13 sierpnia 2015 r. godz. 10:00
Ogródek MBP we Włodawie, ul. Przechodnia 13

Za nami już dwa spotkania. Podczas pierwszego uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie pod okiem Pani Marii Pogonowskiej poznali podstawy malowania techniką akwareli.

Po razy drugi zajęcia odbyły się 16 czerwca 2015 r. Grupa wraz z opiekunem Panią Beatą Wyrzykowską-Telepko spotkała się z Władysławą Wójcik – malarką, rzeźbiarką i poetką.

AKWARELA ROZWESELA, 16.06.15 r.

Pani Władysława opowiedziała o tym jak ciężką pracą można osiągnąć sukces i perfekcję w sztuce. Tematem przewodnim spotkania było malowanie techniką „mokre w mokre”. Przekonaliśmy się, że akwarela naprawdę lubi wodę! Nawilżony papier kładliśmy na kawałku szyby (aby się nie marszczył) i pozwalaliśmy płynąć i mieszać się kolorom, które tworzyły niesamowite kompozycje.

Bank Zachodni WBK

Kolejne warsztaty mają przygotować uczestników do pracy z profesjonalnymi materiałami i spotkania z Panią Tatianą Majewską, która w marcu 2015 gościła u nas ze swoją wystawą. Pani Tatiana podzieli się z młodymi adeptami dobrym doświadczeniem z dziedziny malarstwa akwarelowego. Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii „Na Piętrze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w siedzibie jednego ze sponsorów Oddziale Banku Zachodniego WBK we Włodawie (Urząd Miejski, Al. J. Piłsudskiego 41), któremu w podzięce ślemy szeroki uśmiech.

AKWARELA ROZWESELA

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów (16.06.15 r.)

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci AKWARELA ROZWESELA W WAKACJE