POWAKACYJNE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK

Letnie miesiące minęły niebywale szybko, na pewno pozostawiając lekki niedosyt wakacyjnych przygód. W sobotę, 12 września, członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali w Oddziale dla Dzieci, aby wzajemnie opowiedzieć sobie o lekturach, które towarzyszyły im w tym czasie.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 12.09.15 r.

Pomimo napiętego planu i kilku zmian udało się nam poruszyć wiele tematów. Na początku młodzież poznała nowego moderatora klubu przy MBP we Włodawie – Urszulę Panasiuk. Każdy przypomniał swoje imię, opowiedział o swoich zainteresowaniach oraz uruchomił fantazję opowiadając, z czym kojarzy mu się wiązanka kolorowych balonów. Ten sam przedmiot w wyobraźni jednych okazał się bukietem kwiatów lub smakowitymi skittles, w głowach innych objawił się jako ulubiony zwierzak, czy wreszcie peruka klauna.

Głównym tematem było zbliżające się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Grażyną Lutosławską. Pani Grażyna jest też autorką sztuki teatralnej, kilkunastu piosenek do spektaklu „Królowa śniegu”, kilkudziesięciu słuchowisk radiowych dla dorosłych i dla dzieci. Opowiedzieliśmy sobie kilka słów o jej najnowszym wydawnictwie „Jak Arni i Dobek ratowali świat”. Skupieni przy ulubionym stole-fortepianie wspólnie przeczytaliśmy inny tytuł „Leon i kotka, czyli jak zrozumieć mowę zegara”, która wywołała dyskusję na temat tego, jak ciężko jest nam czasem zaakceptować zmiany zachodzące w naszym życiu.

Spotkanie z Panią Grażyną odbędzie się 30 września 2015 r., o godz. 10:00 w Galerii Na Parterze MBP.

Nie zabrakło też krótkiego omówienia najnowszych pozycji które trafiły na biblioteczną półkę DKK. Zapraszamy do wypożyczania: „W podróży ze skrzypcami” (A. Czerwińska-Rydel), “Kiedy byłem mały/ Kiedy byłam mała” (G. Kasdepke, A. Onichimowska), “Panna Foch” (B. Kosmowska), “Przecież cię znam” (B. Ostrowicka), “Most do Terabithi” (K. Paterson), “Czego uszy nie widzą” (A. Tyszka ), “Antykwariat pod błękitnym lustrem” (M. Widmark). Zbliżające się chłodniejsze , jesienne wieczory też mogą mieć swój urok i stać się czasem poznawania przygód nowych literackich bohaterów.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci POWAKACYJNE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK