IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka – było głośno!

Książka „7 dni” Eve Ainsworth w opiniach członków Młodzieżowego dyskusyjnego Klubu Książki we Włodawie, jest pozycją z lekka przewidywalną, ale mimo to wciągającą i prawdziwą.

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka, 08.10.15 r.

Uczestnicy IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, która odbyła się 8 października 2015 r., w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki, bardzo szybko wdali się w wymianę zdań na temat motywacji działań bohaterów, przedstawionych z dwóch perspektyw – prześladowcy i ofiary, intrygującej okładki, oraz oryginalnej budowy samej książki, w którą wplecione są teksty facebook'owych dyskusji i komentarzy.

Rozmowa bardzo szybko przeszła na nieco bardziej osobiste spostrzeżenia i odczucia klubowiczów, oraz ich gości, członków koła teatralnego „Grupa Nadaktywna”. Okazało się, że uczniowie szkoły podstawowej posiadają ogromne doświadczenie w tej kwestii, są bacznymi obserwatorami i potrafią określić jakie sytuacje mogą stanowić zagrożenie.

Posiadaną już wiedzę usystematyzowała rozmowa z gościem specjalnym spotkania – Panią psycholog Anną Hołowacz-Zacharską, która przygotowała mini-warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się po zawiłych internetowych ścieżkach.

Pani Aniu, dziękujemy!:)

Za aktywny udział w spotkaniu dziękuję też Paniom Beacie Wyrzykowskiej-Telepko i Krystynie Skrabek oraz Małgorzacie Topolskiej – naszej wspaniałej fotoreporterce!

Tegoroczna Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki, a pierwsza wśród młodzieżowych klubów zorganizowana została przez Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka, 08.10.15 r.

Urszula Panasiuk

Fot. Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka – było głośno!