AKWARELA ROZWESELA POD CZUJNYM OKIEM PANI TATIANY

Od kilku miesięcy informowaliśmy o naszych działaniach prowadzonych w ramach projektu „Akwarela rozwesela”. Grupa młodych artystów-malarzy spotykała się w naszych wnętrzach, aby przy wsparciu prowadzących zajęcia – Marii Pogonowskiej, Urszuli Panasiuk i Ewy Szewczyk nabywać trudną sztukę malowania akwarelą.

Akwarela rozwesela, 09.10.15 r.

Akwarela to narzędzie bardzo kapryśne i wymagające, ciężko jest bowiem zapanować nad żywiołem wody, z którą ten rodzaj farby współgra idealnie. Długie starania zweryfikowało spotkanie z malarką Panią Tatianą Majewską, która w piątek 9 października 2015 r., pokazała jak tego typu farbą posługują się profesjonaliści. Dzieci miały okazję prześledzić, jak krok po kroku powstaje obraz.

Prace rozpoczęliśmy od przygotowania martwej natury, która posłużyła jako wzór dla wszystkich prac. Po wykonaniu pomocniczych szkiców, nasza trenerka pokazała w jaki sposób zwilżać i mieszać kolory, nakładać i zdejmować gumę maskującą, oraz jak malować szklane elementy. Dziecięca wyobraźnia po raz kolejny okazał się niezawodna i udowodniła, że te same przedmioty mogą być postrzegane przez każdego inaczej. Dowodem na to są malarskie interpretacje martwej natury, które niebawem zaprezentujemy w naszej bibliotece podczas powarsztatowej wystawy w „Galerii Na Piętrze”.

Przeprowadzenie warsztatów z profesjonalnymi materiałami było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez Oddział Banku Zachodniego WBK we Włodawie (Urząd Miejski, Al. J. Piłsudskiego 41), którego przedstawicielka Pani Barbara Pryl odwiedziła nas podczas zajęć. Za finansową pomoc dziękujemy również Państwu Łucji Pamulskiej, Jolancie Witowskiej i Mirosławowi Zińczukowi.

Bank Zachodni WBK

Urszula Panasiuk

Fot. Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci AKWARELA ROZWESELA POD CZUJNYM OKIEM PANI TATIANY