GRUPA NADAKTYWNA PODBIŁA ROMANÓW

W sobotę 24 października członkowie koła teatralnego wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Nadaktywni, 24.10.15 r.

Poznanie historii najbliższych nam okolic rozpoczęliśmy od zwiedzania pałacu, w którym mieści się muzeum. O poszczególnych ekspozycjach i bogatym życiu pisarza opowiedział nam Pan Dominik Litwiniuk. Biografia Józefa Kraszewskiego okazała się wręcz nieprawdopodobna, ale niewątpliwie inspirująca! Jako autor największej liczby wydanych utworów w historii naszej rodzimej literatury, był on jednocześnie działaczem politycznym, społecznikiem, dyrektorem teatru, a nawet agentem wywiadu.

Nadaktywni,. 24.10.15 r.

Podczas gry terenowej przygotowanej przez pracowników muzeum rywalizowaliśmy o „Skarby Kraszewskich”. Podążając wyznaczoną na mapie trasą napotykaliśmy kolejne podpowiedzi i zagadki, które pozwoliły nam osiągnąć wyznaczony cel.

Nadaktywni, 24.10.15 r.

Przy okazji wizyty w Romanowie nie zabrakło również czytania fragmentów najpopularniejszej powieści autora, czyli „Starej Baśni”... kto wie, czy nie staną się one natchnieniem dla kolejnego spektaklu?

Dzięki uprzejmości gospodarzy młodzi aktorzy mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej w historycznych wnętrzach. Efekt zobaczyć można w naszej galerii.

Wyjazd współfinansowany został ze środków Gminy Miejskiej Włodawa, w ramach zadania publicznego „Turystyka i krajoznawstwo”.

Członkowie „Grupy Nadaktywnej” biorą udział w warsztatach teatralnych mających na celu realizację spektaklu „OBCY w naszym mieście”. Warsztaty te obejmują program profilaktyczny, którego celem jest zwrócenie uwagi uczestników na zjawisko cyberprzemocy. Działania finansowe są ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Zajęcia prowadzą Krystyna Skrabek, choreoterapeuta i teatrolog oraz Ula Panasiuk, specjalista ds animacji kulturalnej w MBP we Włodawie.

W ramach przypomnienia zapraszamy też do obejrzenia spektaklu „Galopem przez bajki”, który miał swoją premierę w czerwcu 2015 roku.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Romanowa
Fot. Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci GRUPA NADAKTYWNA PODBIŁA ROMANÓW