Przedszkolaki zapoznały się z biblioteką

26 listopada przyszły do naszej biblioteki z wizytą maluchy z Przedszkola Specjalnego we Włodawie pod opieką pań: Moniki Skibińskiej – bibliotekarki, Katarzyny Tajer, Katarzyny Marcinek, Moniki Derkacz, Weroniki Gorzelak.

Przedszkole Specjalne we Włodawie, 26.11.15 r.

Dzieciom na lekcji bibliotecznej zostały zaprezentowane przez bibliotekarza Małgorzatę Topolską różne rodzaje książeczek, które mogą wypożyczyć w Oddziale dla Dzieci. Maluchom szczególnie przypadły do gustu książeczki: Joanny Liszewskiej „Pan potwór uwielbia zabawę„ wraz z pacynką oraz książka pani Urszuli Głogowskiej „Zwierzęta świata”, gdzie mogły usłyszeć odgłosy egzotycznych zwierząt.
Później kolorowaliśmy malowanki. Następnie dzieci wysłuchały bajki pt.„Franklin i książka z biblioteki”.
Uwadze dzieci nie uszły wystawy, które prezentowane są w Oddziale dla Dzieci m.in. „Misiowa Biblioteka” – regał na którym wyeksponowane są książki o misiach oraz wystawa reprodukcji obrazów p. Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej z wizerunkami dzieci.

Serdecznie dziękujemy za pracę samodzielnie wykonaną przez przedszkolaków z Przedszkola Specjalnego we Włodawie, którą otrzymała nasza biblioteka.

Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki i do zapoznania się z wystawami.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Przedszkolaki zapoznały się z biblioteką