Biedronkowa wizyta i misiowe opowieści z klasami pierwszymi

W poprzednim tygodniu odwiedziły naszą bibliotekę trzy grupy dzieci. „Biedroneczki” z Przedszkola Integracyjnego oraz uczniowie klas I „c” i I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. F. Kleeberga we Włodawie.

Przedszkole Integracyjne, Biedroneczki, 02.12.15 r.

„Biedroneczki” z Przedszkola Integracyjnego, pod opieką pań Dominiki Prokopiuk, Anety Adamczuk, Janiny Kadeli, zawitały w progach naszej biblioteki 2 grudnia. Była to pierwsza wizyta dzieci we włodawskiej książnicy.
Wspólnie zwiedziliśmy prezentowane w bibliotece wystawy i ekspozycje: Pisanie Ikon-Włodawa 2015 w Galerii Na Parterze oraz w Galerii Na Piętrze wystawę „Akwarela Rozwesela”.
Dzieci zapoznały się z ofertą oddziałów, którą zaprezentowali bibliotekarze poszczególnych agend: Czytelnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia Internetowa, Dział Regionalny oraz Oddział dla Dzieci.
W Oddziale dla Dzieci przedszkolaki obejrzały wybrane przez bibliotekarza książki dla najmłodszych.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie złożyli nam wizytę kolejno: I „c”pod opieką pani Ewy Skowronek w czwartek 3 grudnia

Kl. I a SP 3 Włodawa, 03.12.15 r.

oraz I „a” pod opieką pani Teresy Głogowskiej w piątek 4 grudnia.

Kl. I c SP 3 Włodawa, 04.12.15 r.

Dzieci odwiedziły Oddział dla Dzieci, gdzie wysłuchały bajki Marii Kownackiej„Stary zielony miś”, aby następnie porozmawiać o losach tytułowego bohatera, przyjaźni i przywiązaniu.
Później uczniowie wykonali własnoręcznie malowanki, które przedstawiały piękne misie.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci sfotografowały się z zielonym misiem.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do naszej biblioteki :).

Małgorzata Topolska

„Biedroneczki” z Przedszkola Integracyjnego (02.12.15 r.)

Uczniowie kl. I „c” Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie (03.12.15 r.)

Uczniowie kl. I „a” Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie (04.12.15 r.)

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Biedronkowa wizyta i misiowe opowieści z klasami pierwszymi