Grudniowe spotkanie młodzieżowego DKK

W sobotę 12 grudnie członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zgromadzili się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w ramach świątecznego spotkania czytelniczego.

DKK dla młodzieży, 12.12.15 r.

Rozpoczęliśmy od ustalenia jakie cechy posiadać powinna „typowa babcia” aby następnie przejść do wspólnej lektury książki pod tytułem „Wigilia Małgorzaty” autorstwa Kanadyjki Indi Desjardins. Jest to prosta historia, która wywołuje mnóstwo emocji, nie tylko wśród najmłodszych... a może przede wszystkim wśród dorosłych? Treść i zachwycające ilustracje, docenione zarówno przez młodzież jak i jury nagrody Bologna Ragazzi w 2014 roku, skłoniły nas do rozmowy na temat starości, samotności i izolacji. Piękna lektura wprowadziła klubowiczów w świąteczny nastrój zadumy, który ożywiony został w drugiej części spotkania dekorowaniem pierniczków. Na stole zapanował kolorowy chaos pełen lukru i kolorowych posypek. Nasze pierniczki, opatrzone czytelniczymi życzeniami dla użytkowników MBP, zawisły na choince w Galerii Na Piętrze.

WESOŁYCH I ZACZYTANYCH ŚWIĄT!

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Grudniowe spotkanie młodzieżowego DKK