W minioną sobotę (16.01.2016), członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz pierwszy w Nowym Roku. Tematem styczniowego spotkania były biografie i gatunki pokrewne.

DKK dla młodzieży, 16.01.16 r.

Klubowicze podzieleni na grupy stworzyli mapy myśli dotyczące takich haseł jak właśnie biografia, a także autobiografia, biogram i curriculum vitae. Opracowane wiadomości zostały zaprezentowane kolegom i koleżankom, a punkty budzące pewne wątpliwości wyjaśnione i przedyskutowane.

Następnie uczestnicy otrzymali pomieszane fragmenty krótkich życiorysów autorów książek dla dzieci. Uporządkowane urywki pozwoliły odgadnąć o jakiego pisarza chodzi i przy okazji poznać kilka nowych faktów z jego pracy i twórczości.

Na koniec zastanowiliśmy się w jaki sposób powinny przebiegać prace nad napisaniem biografii... Czym się inspirować? Gdzie szukać informacji źródłowych? Jak zapanować nad bałaganem w miejscu pracy?

Mamy nadzieję, że już niebawem nasza szuflada czytelników zapełni się historiami naszych przodków:).

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Tyś mój przodek... - dyskusje o biografiach podczas styczniowego spotkania Młodzieżowego DKK