WALENTYNKOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK

W sobotę 13 lutego klubowicze po raz kolejny spotkali się w Oddziale dla Dzieci MBP we Włodawie, aby dyskutować o książkach. W ramach rozgrzewki odpowiedzieliśmy sobie na kilka pytań zawartych w książce „Uczucia co to takiego?” z serii Dzieci Filozofują. Padło kilka ciekawych stwierdzeń na temat miłości – poczynając od tego, że trzeba ją sobie okazywać codziennie a nie tylko w Walentynki, poprzez to, że miłość nie zawsze daje szczęście, a kończąc na tym, że zdecydowanie jest to pewien rodzaj choroby psychicznej.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 13.02.16 r.

Potem uczestnicy podzieleni na dwie grupy pisali opowiadania zawierające tytuły książek z romantycznymi motywami, aby następnie wzajemnie odgadnąć ukryte utwory. Zabawa była okazją do poznania nowych pozycji i zachęcenia kolegów i koleżanek do ich przeczytania.

Finał spotkania stanowiła zabawa „Tik-Tak-BUM!”. W trakcie gry tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losujemy kartę zawierającą zestaw liter, a gracz na którego przypada kolejka musi podać wyraz zawierającego wylosowane litery i podać bombę dalej. Emocje gwarantowaneUśmiech.

Zaśpiewaliśmy też urodzinowe „Sto lat” jednej z klubowiczek – Ninie Krzemińskiej. Nino jeszcze raz życzymy Ci mnóstwa czytelniczych wrażeń i przygód kolorowych jak okładki książek!

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci WALENTYNKOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK