Pierwsze kroki w bibliotece

Dnia 10 lutego dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie odwiedziły naszą bibliotekę wraz ze swoim opiekunem panią Anną Stopą. Tym razem przedszkolaki chciały wiedzieć w jaki sposób można założyć konto czytelnicze, ile mogą wypożyczyć jednorazowo książek, opowiedzieliśmy sobie również jak obchodzimy się z książkami, które wcześniej wypożyczymy z biblioteki oraz jak długo możemy z nich korzystać.

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, 10.02.16 r.

Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci starał się odpowiedzieć na wszystkie pytania :), następnie zaprezentował swym miłym gościom książki odpowiednie dla ich wieku.

Dzieci pochwaliły się swoimi pierwszymi sukcesami, a mianowicie każdy przedszkolak samodzielnie napisał własną książkę, ich bohaterami były zwierzęta.

Później podziwialiśmy wystawę, która mieści się w Oddziale dla dzieci pt. „Dziecięce portrety na kartach pocztowych”. Są to reprodukcje obrazów autorstwa pani Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, których motywem przewodnim są dzieci.

Później odwiedziliśmy agendy na piętrze m. in. ; Czytelnię Internetową, oraz Dział Regionalny.

Podczas wizyty przedszkolaki wypożyczyły książki i parę płyt z Czytelni Internetowej, które polecił im pan Marek Paszkowski, a w Dziale Regionalnym obejrzały mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z naszym miastem.

Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy do biblioteki.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Pierwsze kroki w bibliotece