FANI KOMIKSU – MARCOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK

W sobotę 12 marca 2016 r., dwunastu członków Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkało się, aby porozmawiać na temat kontrowersyjnej formy jaką jest komiks.

DKK młodzieżowe, spotkanie 12.03.16 r.

Na początku obejrzeliśmy krótką prezentację, która pozwoliła nam poznać historię komiksu oraz cechy charakterystyczne gatunku. Klubowicze pochwalili się swoją znajomością komiksowych „dymków”, a także innych zabiegów wykorzystywanych przez rysowników dla podkreślenia zawartych w obrazkowych historiach onomatopei. Poznaliśmy nazwiska prekursorów gatunku – Wilhelma Busha i Gustave Dore'a, usłyszeliśmy o najważniejszych tytułach w historii komiksu światowego i Polskiego, oraz dowiedzieliśmy się, że Batman ma już 77 lat!

Po prezentacji przyszedł czas na krótki film „Kultura od kuchni” zrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury. W tym odcinku prowadząca Magda wybrała się na 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. Spotkała się z rysownikami kultowych polskich komiksów, scenarzystami, a także reżyserami, którzy komiksy przenoszą na ekrany kin lub tworzą z nich słuchowiska. W programie wystąpili m.in. Grzegorz Rosiński, rysownik „Kapitana Żbika” i „Thorgala” i Tadeusz Baranowski, autor „Podróży smokiem Diplodokiem” i „Antresolki profesorka Nerwosolka”.

Okazało się, że wbrew pozorom komiks jest bardzo popularną formą wśród naszych klubowiczów. Znane są im tytuły zarówno polskie jak i zagraniczne. Większość młodzieży ma swoje ulubione serie wydawnicze o superbohaterach.

Po intensywnej dawce najważniejszych informacji przeszliśmy do stworzenia własnych obrazkowych historyjek.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci FANI KOMIKSU – MARCOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK