Z komputerem za pan brat :)

W środę 6 kwietnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie z grup Żabek i Misiów pod opieką pań Agnieszki Śpiewak i Anny Dudyk oraz w czwartek 7 kwietnia z grupy Smerfów pod opieką pani Celiny Niedzielak odwiedziły Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece.

Przedszkole Miejskie nr 2, 06-07.04.16 r.

Celem naszych spotkań było uzyskanie niezbędnych informacji o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Zajęcia rozpoczęliśmy od objaśnień podstawowych terminów informatycznych.
Po przedstawionym materiale poglądowym dzieci poznały niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą beztroskie korzystanie z Internetu. Zajęciom towarzyszyła burzliwa dyskusja zakończona konstruktywnymi wnioskami. Dzieci obiecały, że będą stosować się do zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, a co najważniejsze serfowanie w sieci będzie odbywało się pod kuratelą dorosłych opiekunów.
Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Wszystkim dzieciom dziękuję za udział w zajęciach bibliotecznych.
Jak zawsze zapraszamy do korzystania ze zgromadzonego przez nas księgozbioru zwłaszcza, że ostatnio przybyło sporo nowych książeczek :). Niektóre z nich przedstawiamy na zdjęciu.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Z komputerem za pan brat :)