CZAS TAK SZYBKO UCIEKA – KWIETNIOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK

W sobotę 9 kwietnia spotkaliśmy się tradycyjnie w Oddziale dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, aby porozmawiać o książkach. Tym razem tematem były książki naszego dzieciństwa. Co prawda niektórzy klubowicze są jeszcze bardzo, bardzo młodzi, a inni jeszcze młodsi, ale już w takim wieku można powspominać swoje pierwsze czytelnicze doświadczenia.

Młodzieżowe DKK, 09.04.16 r.

A jak się okazało, każdy z obecnych ma książkę, którą jego rodzice zmuszeni byli czytać mu dziesiątki razy – czasem do opanowania tekstu na pamięć, a czasem wymyślając własne historie do książkowych ilustracji. Wachlarz lektur był naprawdę szeroki – smutne baśnie Andersena, wesołe przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, czy kolorowe (z przewagą różu) historie o wróżkach i księżniczkach.

Po dyskusji literackiej każdy pokazał swoje zdjęcia z najmłodszych lat. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ większość Klubowiczów zna się z Przedszkola lub osiedla i odnajdywali się wzajemnie na wybranych fotografiach. Pani Beata Wyrzykowska-Telepko, opiekunka Klubu z ramienia Szkoły Podstawowej nr 2 przyniosła kadr z jednego ze spotkań dyskusyjnego klubu do którego należała w dzieciństwie.

Temat i formę spotkania zaproponowała Klubowiczka Kasia Kuszpa. Czekamy na kolejne propozycje uczestników. Przypominamy też, że Klub ma charakter otwarty i można się do niego przyłączyć w każdym momencie.

A na zakończenie poznajcie małego Emmeta, który też bardzo nie lubi, kiedy książka się kończy ;)

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci CZAS TAK SZYBKO UCIEKA – KWIETNIOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK