LITEROWY ZWIERZYNIEC – SPOTKANIE Z JOANNĄ WÓJCICKĄ

Drugi tydzień kwietnia rozpoczęliśmy bardzo intensywnie. W poniedziałek (11.04.2016 r.) włodawską bibliotekę odwiedziła Pani Joanna Wójcicka. Pani Joanna, pochodzi z Chełma, obecnie mieszka w Warszawie, gdzie jak na przedsiębiorczą kobietę przystało napisała swoją pierwszą książkę.

Spotkanie z Joanną Wójcicką, 11.04.16 r.

Książka zatytułowana „Abecadło” to zbiór rymowanek skierowanych do dzieci rozpoczynających naukę alfabetu i czytania. Każdy wiersz to zabawna opowieść o innym zwierzątku. Przystępna treść i kolorowe ilustracje pozwalają łatwo zaprzyjaźnić się z książką.

W spotkaniu udział wzięli podopieczni miejscowych szkół i przedszkoli, z którymi współpracuje nasza biblioteka. Pani Joanna i przedstawiciele Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przeczytali kilka wierszy, z których niektóre były zagadkami angażującymi małych słuchaczy. Goście otrzymali również wydrukowany alfabet, z którego mieli wybrać litery na jakie rozpoczynają się ich imiona. A na pustej połowie kartki mogli napisać tę literę własnoręcznie i fantazyjnie ozdobić. Sporym zainteresowaniem cieszyło się też pluszowe abecadło przywiezione przez Panią Joannę.

Każda z goszczących u nas placówek otrzymała pakiet trzech książek, które nasza biblioteka otrzymała w prezencie od autorki. Mamy nadzieję, że będą one przydatną pomocną dydaktyczną, cieszącą zarówno nauczycieli jak i dzieci.

Publikacje otrzymali:

• Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 3
  • Przedszkole Miejskie nr 1
  • Przedszkole Miejskie nr 2
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Przedszkole „Maluszkowo”

oraz Dyskusyjne Kluby Książki.

Na pamiątkę wizyty we Włodawie, Dyrektor MBP Jacek Żurawski, wręczył naszemu gościowi podziękowanie oraz filiżankę, która przypominać ma o Mieście Trzech Kultur i zachęcać do powrotu.

Bardzo dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia.

A koleżankom – Oldze Puś, Małgosi Topolskiej i Monice Urbańskiej-Nazaruk, dziękuję za pomoc w organizacji spotkania!

Urszula Panasiuk

DKK logo

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii online
Fot. Małgorzata Topolska