Ostatnio na naszej stronie było nieco ciszej na temat Grupy Nadaktywnej, nie oznacza to jednak, że zapał i zaangażowanie opadły. Grupa działa i od stycznia już spotyka się na cotygodniowych próbach doskonalących spektakl „Obcy w naszym mieście”. Z tym właśnie przedstawieniem zjawiliśmy się w niedzielę 17 kwietnia 2016 r. na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku w ramach XVII edycji Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Wydarzenie to współorganizowane jest także przez Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz przez Wójta Gminy Hańsk.

Nadaktywni, Hańsk, 17.04.16 r.

W przeglądzie wystartowało 9 grup teatralnych z Hańska, Urszulina, Wytyczna i Włodawy – łącznie 107 młodych aktorów. Formy i tematy przedstawień były naprawdę zróżnicowane. Od tych poruszających tematy związane z samotnością, przemocą i pogonią za sukcesem, po lekkie i zabawne formy muzyczne, nie pozbawione jednak morału – takie jak nasz spektakl.

Komisja konkursowa w składzie Danuta Głouszek ze Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz Henryk Kowalczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, wytypowała trzy zespoły, które pojawią się 9 maja w Lublinie podczas Przeglądu Najciekawszych Widowisk. Protokół konkursowy przedstawiła prowadząca spotkanie Agnieszka Wróbel – pracownik biblioteki w Hańsku.
Już w połowie nazwy pierwszego odczytywanego zespołu w tyle widowni rozległ się krzyk radości. Była to oczywiście reakcja „Nadaktywnych”, którzy z niepewnością czekali na werdykt i doczekali się wspaniałej wiadomości o sukcesie. Dwa pozostałe zakwalifikowane zespoły to teatr Paczka Króla z Zespołu Szkół w Urszulinie ze spektaklem „Gdzie jest król” i teatr maliWielcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku ze spektaklem „7 dni”.

Grupa i instruktor otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę pieniężną, która przeznaczona zostanie na jej działalność. Nie spoczywamy oczywiście na laurach – przed nami jeszcze więcej ciężkiej pracy i ćwiczeń warsztatowych. Do zobaczenia w Lublinie!:)

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu spektaklu – w szczególności Pani Marcie Kucharuk za uczesanie małych „kosmitów”.
Dziękujemy też grupie bibliotekarzy z Włodawy, która wspierała naszą grupę podczas przeglądu mocnym trzymaniem kciuków.

Członkowie „Grupy Nadaktywnej” biorą udział w warsztatach teatralnych mających na celu realizację spektaklu „OBCY w naszym mieście”. Warsztaty te obejmują program profilaktyczny, którego celem jest zwrócenie uwagi uczestników na zjawisko cyberprzemocy. Działania finansowane są ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Zajęcia prowadzą Krystyna Skrabek, choreoterapeuta i teatrolog oraz Ula Panasiuk, specjalista ds animacji kulturalnej w MBP we Włodawie.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci GRUPA NADAKTYWNA NA XVII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH W HAŃSKU