WESOŁE PTASZKI - MAJOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK

Niedawno zdawaliśmy Wam relację z kwietniowego spotkania, a już nastał maj, który przyniósł kolejne atrakcje. W sobotę (14.05.16 r.) Klubowicze spotkali się tradycyjnie w Oddziale dla Dzieci, gdzie wspólnie przeczytaliśmy kilka historii z książki “Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Spotkanie młodzieżowego DKK, 14.05.16 r.

Tym samym poznaliśmy takie pojęcia jak manko, czy piramida finansowa. Rozmowa na temat funduszy przyniosła morał “Pieniądze szczęścia nie dają, ale na pewno pomagają w życiu”. Następnie obejrzeliśmy książki stworzone przez maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie i ich rodziców.

Pomimo deszczu, wybraliśmy się do Muzeum Pojezierza Łęczyńsko Włodawskiego na warsztaty zdobienia i pokazy wyrobu gipsowych figurek “Ptaszki ludowe” prowadzone przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie. Zobaczyliśmy w jaki sposób wykonuje się odlewy z gipsu, każdy pomalował własną figurkę. Spróbowaliśmy swoich sił rzeźbiąc w pisaku, podczas zajęć prowadzonych przez Panią Władysławę Wójcik. Na włodawskim deptaku nie zabrakło również czegoś miłego dla naszych podniebień i żołądków:). Nawet nie zauważyliśmy, kiedy na niebie znów zawitało słońce.
Zajęcia zorganizowane były w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów - mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie pomysłowy i udany!

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci WESOŁE PTASZKI - MAJOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DKK