Najmłodsi naukowcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

W środę 18 maja mieliśmy przyjemność gościć uczestników konkursu dla dzieci „Najciekawszy eksperyment”. Organizatorki konkursu, nauczycielki Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie, Helena Kobus i Iwona Olszewska, za motto obrały myśl Marii Skłodowskiej-Curie: „Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody wzruszające jak czarodziejska baśń.”

Najciekawszy eksperyment, 18.05.16 r.

Mali naukowcy zaprezentowali bardzo efektowne eksperymenty chemiczno-fizyczne, które wzbudziły wielkie zainteresowanie obserwatorów, zarówno tych najmłodszych, jak i całkiem dorosłych.

Poniżej przedstawiamy uczestników konkursu:
I. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 – Piotr Mazgaj i Paweł Bekiesza (opiekun Renata Kostrzewska) – „Dwa sposoby napełniania balonów bez użycia siły”.
II. miejsce – Miejskie Przedszkole Integracyjne – Filip Olszewski i Maja Wysokińska (opiekun Helena Kobus) - „Kwas czy zasada – zabawa z sokiem kapusty”.
II. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 – Wioletta Chwedoruk i Nikola Panasiuk (opiekun Jolanta Ostapiuk) „Kolorowe wodne wulkany”.
III. miejsce – Miejskie Przedszkole Integracyjne – Dawid Chaciołka (opiekun Katarzyna Jaroszewicz) „Latający poduszkowiec”.
III. miejsce – Przedszkole Miejskie nr 2 – Maria Odyniec i Aleksandra Purc (opiekun Katarzyna Bednarek i Agnieszka Śpiewak).

Oceny wykonania eksperymentów dokonała komisja w składzie: Joanna Kozak, nauczyciel chemii w Gimnazjum Publicznym nr 2, Jolanta Karpiuk, dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego oraz Małgorzata Topolska, bibliotekarz Oddziału dla Dzieci MBP.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego, Agaty Zakrzewskiej, piękne nagrody (książki i statuetki).

Konkursowi towarzyszyła tematyczna prezentacja książek popularnonaukowych dla najmłodszych ze zbiorów Oddziału dla Dzieci.

Beata Wulczyńska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Najmłodsi naukowcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie