Ciąg dalszy kocich opowieści

W minionym tygodniu bibliotekę postanowiły odwiedzić dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie pod opieką pani Anny Stopy oraz uczniowie klasy 0 „b” (grupa pięcio i sześcio latków) ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z panią Renatą Kostrzewską.

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, 18.05.16 r.; kl. 0 b SP 2 we Włodawie, 20.05.16 r.

Podczas wizyty zaprezentowano w Oddziale dla Dzieci uczestnikom spotkania kocie perypetie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Kot w butach” i „O trzech kotkach”. Niesamowite przygody bohaterów bajek wręcz oczarowały naszych miłych gości zarówno bogatą treścią jak i ilustracjami. Następnie każdy z uczestników zajęć miał za zadanie wybrać bajkę, która najbardziej przypadła mu do gustu. Dzieci miały nie lada dylemat. Ostatecznie zwyciężyła bajka „O trzech kotkach”. Jesteśmy bardzo ciekawi czy właśnie ta opowieść powtórzy swój sukces w innych grupach.

Równie interesująca była dyskusja o przygodach głównych bohaterów. Później zwiedziliśmy poszczególne agendy m. in: Czytelnię Internetową, Wypożyczalnię dla Dorosłych. Oglądaliśmy także wystawy towarzyszące na poszczególnych piętrach: w Galerii na Poddaszu wystawę twórczości więziennej zatytułowaną „ Sztuka zza krat”; w Galerii na Piętrze dzieci mogły podziwiać prace pokonkursowe XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Moja magiczna biblioteka – w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie”, a w Galerii na Parterze wystawę fotograficzną „Wraki Lubelszczyzny”.

Serdecznie dziękuję paniom i dzieciom za udział w zajęciach.

Jeśli i Wy chcecie poznać bohaterów kocich opowieści – serdecznie zapraszamy

Małgorzata Topolska

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie (18.05.16 r.)

Kl. 0 „b Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie (20.05.16 r.)

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Ciąg dalszy kocich opowieści