Kocie przygody

2 czerwca dzieci z Przedszkola nr 1 pod opieką pani Iwony Danielczuk postanowiły nas odwiedzić. Przedszkolaki zostały przywitane przez bibliotekarza Oddziału dla Dzieci, następnie rozgościły się na specjalnie przygotowanych na tą okoliczność siedziskach. Przedszkolaki opowiadały, że chętnie przychodzą do nas z rodzicami by wypożyczać pięknie ilustrowane bajki.

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, 02.06.16 r.

Następnie porozmawialiśmy sobie o domowych zwierzątkach, które prawie każdy uczestnik zajęć posiada w swoim domu. Wśród zwierzątek pojawiały się kotki, które były tematem przewodnim naszych zajęć.

Dzieci zostały zapytane przez bibliotekarza jakiego znają najpopularniejszego kota przedstawianego w bajkach. Wszystkie dzieci odpowiedziały jednomyślnie, że jest nim „Kot w butach”.
Później zaprezentowane zostały naszym miłym gościom kocie przygody. Dzieciom bardzo te historie się spodobały, dlatego też postanowiły nagrodzić je oklaskami.
Następnie po wysłuchaniu bajek, dzieci miały za zadanie zagłosować na historię, która szczególnie przypadła im do gustu. Nie był to łatwy wybór, gdyż dzieci mogły przeznaczyć swój głos tylko na jedną z nich.
Ostatecznie zwyciężyła bajka „O trzech kotkach”. Jesteśmy bardzo ciekawi czy właśnie ta opowieść powtórzy swój sukces w innych grupach.
Dzieci stwierdziły, że chętnie przyjdą do naszej biblioteki by posłuchać innych historii na które serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że niedługo znów się zobaczymy:).
Przedszkolaki wręczyły mi własnoręcznie przez siebie zrobione kwiatki, które wykonały przy pomocy pań z przedszkola. Serdecznie dziękuję za ten przemiły prezent :).

Paniom i dzieciom za udział w zajęciach bardzo dziękuję.
Jeśli i Wy chcecie poznać bohaterów kocich opowieści - serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Kocie przygody