Czerwcowe lekcje biblioteczne

Koniec roku szkolnego obfitował w liczne, miłe wizyty, które składali nam uczniowie i wychowankowie zaprzyjaźnionych placówek.

Czerwcowe lekcje biblioteczne, 2016 r.

W poniedziałek 20 czerwca po raz kolejny odwiedzili nas nasi młodzi znajomi z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie z wychowawczynią panią Anną Stopą. Wspólnie przeżywaliśmy przygody pieska i wilka w utworze „Przyjacielska pomoc”.

We wtorek 21 czerwca odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, kl. II „a” z panią Marzeną Malinowską i wysłuchały bajki o pluszowym misiu.

Tego samego dnia odwiedzili nas także nasi mili znajomi ze Szkoły Podstawowej nr 2, kl. 0 „a” wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Ostapiuk.
Dzieci wysłuchały bajki o kotkach, zaś Rafałek Kulak laureat Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich zaskoczył nas miło prezentacją utworu „Pan kotek był chory”.
Później cała grupa w ogródku bibliotecznym odśpiewała piosenkę „Słoneczko nasze...”, co zagwarantowało nam piękną pogodę do końca tygodnia.

W środę 22 czerwca odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, kl. II „c” z panią Renatą Łukaniuk-Pawelec. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki o psie i wilku, po czym postanowiły uwiecznić bohaterów opowiadania na kartach własnoręcznie wykonanych ilustracji.

Małgorzata Topolska

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie