Wakacje z Maluszkowem

Spotkania z przedszkolakami odbywały się regularnie w każdy czwartek przez całe wakacje. Podczas spotkań czytane były bajki i opowiadania m.in. "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Opowiadania o zwierzętach domowych", "O piratach" i wiele, wiele innych.

Filia nr 5, Maluszkowo, wakacje 2016

Odbyły się również warsztaty do książki "Wielki Karol i mały Lolek" o Janie Pawle II autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel. Dzięki tej książce dzieci poznały historię życia oraz przygody papieża Polaka Jana Pawła II. Przedszkolaczki z wielkim skupieniem słuchały oraz oglądały bogato ilustrowaną książkę. Wnioski wyciągnięte z tekstu to: należy czynić dobro, jak dobrze postępować, nie czyń drugiemu tego co jest złe. Zabawa "Kim będę w przyszłości" była następnym punktem spotkania. Celem tej zabawy było potwierdzenie, że każda praca jest potrzebna, aby społeczeństwo dobrze funkcjonowało. Na koniec wszystkie dzieci, które były uczestnikami warsztatów, otrzymały specjalne dyplomy uczestnictwa.

Jadwiga Woźniak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wakacje z Maluszkowem