Obserwatorzy gwiazd - wrześniowe spotkanie młodzieżowego DKK

Wrześniowe, ale nadal upalne dni kuszą wyjazdem nad jezioro. Wrześniowe, ale nadal upalne dni sprzyjają też rozmowom o książkach. W sobotę 10 września 2016 r. członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece we Włodawie. W poszukiwaniu przyjemnego chłodu wybraliśmy się na piknik na terenie Starej Kaflarni. W cieniu mirabelki, w kameralnym gronie, ale w wesołej atmosferze rozmawialiśmy na temat minionych wakacji oraz pomysłów na dalsze inicjatywy DKK.

DKK dla młodzieży, 10.09.16 r.

Gościem spotkania był Pan Konrad Smoliński, inicjator Festiwalu Sztuka Pod koszem, który opowiedział o idei i o przebiegu wydarzenia. W spotkaniu wzięły też udział Beata Wyrzykowska-Telepko, bibliotekarz SP nr 2 oraz nasza kochana Asia Orzeszko - założycielka włodawskiego klubu dla dzieci i młodzieży. Ułożeni wygodnie na kocach, pałaszując smakołyki przeczytaliśmy wspólnie fragmenty książki “Niezbędnik obserwatorów gwiazd” autorem której jest Matthew Quick. Jest to historia nastolatka Finleya, zakochanego w swojej dziewczynie Erin oraz w koszykówce. Jego życie zmienia się, kiedy na horyzoncie pojawia się tajemniczy Numer 21, który twierdzi, że jest przybyszem z kosmosu… Co wydarzyło się dalej, dowiemy się w indywidualnej lekturze.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Obserwatorzy gwiazd - wrześniowe spotkanie młodzieżowego DKK