Kosmiczny zawrót głowy. Listopadowe spotkanie Młodzieżowego DKK

Czy życie w kosmosie jest możliwe? Jak wyglądają ufoludki? Co się dzieje z rzeczami wchłoniętymi przez czarną dziurę?

DKK dla młodzieży, 05.11.16 r.

Wokół tych i wielu innych tematów toczyła się sobotnia (05.11.16 r.) dyskusja Młodzieżowego DKK. Jak się okazało członkowie klubu mają bardzo bogata widzę na tematy związane z kosmosem, astronomią i astronautyką. Nie brakuje im również wyobraźni w kreowaniu przypuszczeń na temat realiów pozaziemskiego życia.

Początek rozmowie nadał reportaż Pani Czesławy Borowik „Kropka bladego światła” wyemitowany w sobotę w Radiu Lublin. Reportaż dotyczył wystawy „Ziemia z kosmosu” prezentowanej w bibliotece oraz działalności Koła Astronomicznego PULSAR, dzięki któremu ta wystawa powstała. W nagraniu (29.10.16 r.) uczestniczyły też nasze klubowiczki – Marcelina Stelmasiewicz i Nina Krzemińska. Dziewczyny opowiadały o swoich kosmicznych zainteresowaniach i obserwacjach nocnego nieba przez własne teleskopy. Marcelina przeczytała opowiadanie stworzone na okoliczność spotkania z redaktor Borowik. Kosmiczne rozmowy przy mikrofonie trwały wiele godzin, jednak czas antenowy jest ograniczony w związku z czym nie wszystkie wypowiedzi poszły w eter, a szkoda bo wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy podczas tego spotkania o sobie i otaczającym nas uniwersum. Podczas emisji mogliśmy usłyszeć między innymi Ninę, która przeczytała piękny fragment z książki „Niezbędnik obserwatorów gwiazd” Mathiew Quick'a.

Nagrania posłuchać można w poniższym linku: http://www.radio.lublin.pl/#/news/5814bd2d83ba8897643c9899

Pod koniec spotkania złapaliśmy grunt pod nogami planując zbliżające się spotkanie z autorem książek dla dzieci, Panem Grzegorzem Kasdepke, który odwiedzi nas już w przyszłym tygodniu. Nie możemy się doczekać!

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z nagrywania reportażu (29.10.16 r.) i spotkania DKK (05.11.16 r.)

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Kosmiczny zawrót głowy. Listopadowe spotkanie Młodzieżowego DKK